אורי לא נתן לוירוס הקורונה להפריע לבר מצווה שלו

מאת אלי מיאסניק: 

אורי לא נתן לוירוס הקורונה להפריע לבר מצווה שלו

לאחר הבת מצווה המיוחדת שהייתה לנכדתי נועה בקהילה, ביקש גם אורי נכדי לחגוג את בר המצווה בהוד והדר. משפחת בני גיא מתגוררת בקליפורניה. אורי הכין עצמו למפטיר, להפטרה, לדרשה ולמספר קטעי תפילה. לאחר ההכנות הרבות בחו”ל, הוא הגיע ארצה עם מיכל, אמו, בזמן שנראה היה כפסק זמן של המגיפה. המשכנו להכין אותו בארץ ואפילו עשינו חזרה בקהילה בהשתתפות הרב צביקה.

אך הקורונה, לא נכנסה לתלם. בשבוע השני של אוגוסט היא התגברה בארץ והגלים איימו מאוד על כל אחד. הסיכוי שניתן יהיה להביא את גיא (בני) ואת האחים הלך והפך קלוש. גם בגלל החשש מהידבקות וגם בגלל הצורך בשבוע בידוד. ואם זה לא הספיק, אחיו הגדול של אורי, רון, שבר קרסולו ונדרש לניתוח דחוף שנקבע לשבוע שלפני הבר-המצווה ומנע ממנו לחלוטין לטוס. בהחלטה מהירה (ואמיצה) החליטו בני וכלתי לשנות כיוון לבצע הבר-מצווה בקליפורניה. בשפת הstartup קוראים לזה –Pivot. מיכל ואורי עלו על המטוס הראשון חזרה לסן פרנסיסקו.

על אף השינוי המשמעותי בתוכניות, אורי,שהרגשת הקהילה הייתה חשובה לו מאוד, ביקש שבר המצווה יתקיים במועד, בבית כנסת הולם. כידוע לכל יוצאי ארה”ב, תכנון בר-מצווה בארה”ב לרוב מתרחש כשנה עד שנתיים מראש, כולל הזמנת המועד בבית הכנסת המקומי. למרות זאת, מיכל וגיא לא ויתרו והחלו לפעול נמרצות כדי להביא תוך כשבוע ומחצה לארגון אירוע הולם. ואכן- נמצא בית כנסת מתאים (“קול אמת” בפאלו אלטו) אשר אמנם היה כבר תפוס לבר-מצווה אחרת באותו יום, אך היה מוכן באופן חריג לפתוח דלתותיו לאירוע הבר מצווה בתפילת מנחה. קבלת הפנים נערכה בערב בבית עם כמאה אורחים.

לא הנחנו אפוא לוירוס הקורונה להפריע לחגיגה ושמחנו כולנו באהבה, מקרוב ומרחוק. המשפחה הישראלית, נשארה בארץ וצפתה בזום בכל האירוע, אך היינו מלאים גאווה בנכדנו אשר קרא המפטיר, ההפטרה, קטעי התפילה, העביר הדרשה בעברית ואף הספיק להוסיף תרגום אנגלי! אך מעל הכל היינו כה גאים בחשיבות שאורי ייחס לקיום הבר-מצווה למרות כל הקשיים, עם קהילה ובבית הכנסת.

  אוגוסט 2021

רון, מיכל, אורי, גיא, נעה: המיאסניקים שבקליפורניה

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skip to content