דרכים רבות לתפילה

שש פעמים בשנה, וכן ביום השני של ראש השנה, נהנים המתפללים בקהילת הוד והדר מתפילה שונה ויצירתית. בתפילה זו אין קבע, וכל מפגש שונה מקודמו. את התפילה מנחים חברי קהילה, איש ואישה בתורם, והם משלבים חלקים מהתפילה ומפרשת השבוע בקטעי שירה ופרוזה, בקריאה מהמקורות ומטקסטים אקדמיים מהעולם היהודי והלא-יהודי ומפתחים דיון הנובע מתוך הפרשה ומגיע לימינו אלה. תוך כדי דיון יש ושרים גם ניגונים חסידיים או שירים עבריים שאינם חלק מהתפילה הרגילה. מיקוד הדיון משתנה על פי המנחה, ונוגע בפרשה, בחג המתקרב או בנושא אתי המעסיק את הציבור. יש והמפגש משלב מדיטציה, והמשתתפים זוכים לשבת שיש בה גם התבוננות פנימית.

ההשתתפות בתפילה יצירתית מזמנת הזדמנות לחשוב על ערכי היהדות ולדון בהם בדרך שהיא שונה מזו שאנו רגילים לה בתפילת הקבע. תפילת השבת הקבועה מתקיימת באולם התפילה בה בעת שהתפילה יצירתית מתקיימת במרכז תמר, בקומת הקרקע. אבל הרי אין תורה בלי קמח – ולקידוש נפגשים כולנו יחד.

התאריכים שבהם מתקיימת תפילה יצירתית מופיעים בלוח התפקידים באתר.

מינה ברומברג ‏

מינה ברומברג ‏


בשבת 1-2 מרץ 2019 נארח את הרב מינה ברומברג
מינה ברומברג היא רבה זמרת וכותבת שירים. הדגש בשירה של מינה אינו בביצוע אל מול קהל מקשיב בלבד אלא כדרך להביא אנשים אל תוך חווית השירה. מינה נולדה וגדלה בארה"ב, סיימה דוקטוראט בסוציולוגיה והוסמכה לרבה מטעם תכנית הרבנות של היברו קולג בבוסטון. אחרי לימודיה היתה מינה רבה של קהילה קונסרבטיבית בפנסילבניה במשך 5 שנים. מינה ובעלה עלו לארץ בשנת 2014. 

במהלך השבתון נתכנס לכמה מושבים בהם נעסוק בקשר שבין שירה לבין רוחניות, הן דרך מקורות והן דרך התנסות משותפת בשירה.

במוצ"ש ה-20.10.18 ארחנו את אור ופליזה זוהר למלווה מלכה

למידע נוסף:

הָרַבָּה גייל שוסטר-בוסקילה: 09-766-7774