תפילות שבת


About this event :

הזדמנות לפגוש את המאבק במונופול האורתודוקסי.

הרבה יהודית אדלמן-גרין פגשה את יוסף קביטה אשתקד באוגנדה. הוא אחד מן ה"אבאיוהדייה" יהודים אשר התגיירו ליהדות דרך התנועה המסורת. זו קהילה שבה זה 100 שנה יש שמירת כשרות ושבת, יש לימוד תורה יש כיפות על הראש ויש ברית לבנים ושמות עבריים לילדים.

יוסף, בן ה-30, בא במסגרת תוכנית "מסע" לחמישה חודשים בארץ והתאהב בישראל. הוא גר כעת בקיבוץ קטורה, שם הוא עובד, שומר שבת, שומר כשרות, חובש כיפה וחי כיהודי מגוייר על ידי התנועה המסורתית. הוא העולה הראשון מהקהילה. הסוכנות היהודית, "נציגת העם היהודי", אישרה את יהדותם של ה"אבאיוהדייה" אך משרד הפנים בישראל מסרב לאשר את עלייתם כיהודים. התנועה המסורתית מנהלת הליך משפטי כדי לקבל הכרה ביוסף כ"יהודי כהלכה" במסגרת המאבק להכרה ב"אבאיוהדייה" כיהודים לכל דבר. 

שירה, בתם של יהודית וברני, הזמינה את יוסף להתראיין לצורך סרט דוקומנטרי על יהודי אוגנדה שהיא מכינה. יוסף שכבר מכנה את יהודית "אמא", ביקש לבוא לשבת והוא יהיה אורח אצלנו ב"הוד והדר" בשבת 13-14.7. הזדמנות נדירה להיפגש פנים אל פנים עם יהודי שהגיע מסביבה שונה ומסמל את אחד המאבקים המתנהלים היום כנגד המונופול הקיים בישראל על היהדות! ילדים מוזמנים.

Your host : קהילת הוד והדר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *