3.1.2017

חברים יקרים,

יוצאים לדרך!!

קהילת הוד והדר מתחילה עידן חדש, עידן שיש בו דמות שמרוכזים בה רגשות עזים מכיוונים שונים. הרב צבי גרץ נכנס לתפקיד שלא היה קיים אצלנו, כדי למלא צרכים שחלקם קיבלו מענה עד היום ע”י פעולותינו שלנו כמתנדבים וחלקם התווספו עם הזמן והם בבחינת צורך בלתי מסופק אצל חלקנו. 

תהליך ההחלטה והבחירה היה מלווה בעליות ומורדות, בלבטים קשים ולעיתים בהתבטאויות חריפות, אבל צלחנו אותו והנה אנחנו מקבלים את פניו של הרב צבי גרץ כשכולנו מלאי תקווה שהשינוי, שמבחינתנו הוא ענק, יביא בעקבותיו את מילוי הציפיות שכולנו תולים בו מצד אחד ושלא נראה את התגשמות החששות מצד שני.

כדי להיות ראליים כדאי שכולנו נזכור –

הרב צבי גרץ נכנס לתפקיד אצלנו בחצי משרה, אבל רמת הציפיות המצרפית שיש לחברים השונים מנושא התפקיד מספיקה למילוי שתי משרות לפחות…!!  הוועד הגדיר לצבי סדר עדיפויות לטיפול בתחומים וברור שכאשר מגדירים מה עדיף, אומרים בעצם גם מה לא עדיף…  מכאן שיהיו נושאים שבהם איננו מצפים, לפחות בשלב זה, שצבי ייכנס אליהם ונצטרך כולנו לקבל זאת בהבנה, בסבלנות ובסובלנות.  הנושאים שהוגדרו כנושאים בעדיפות הם:

  1. משיכת קהל שאינו מבאי הקהילה כיום לפעילות עם ובתוך הקהילה.
  2. ייזום, ארגון וביצוע של פעילויות חינוכיות ותרבותיות של הקהילה לרבות השתתפות/השתלבות בסבב העברת התכנים בפעילויות כאלה בעיקר למבוגרים ובעדיפות שנייה גם לנוער.
  3. השתלבות/השתתפות בהובלת תפילות כשליח ציבור.
  4. עזרה לוועדת בר/בת המצווה בהפצה, גיוס, ארגון וביצוע כל הפעילות של בר/בת מצווה של הקהילה.
  5. עיסוק בגיוס תרומות/משאבים לקהילה.

 

אנחנו נמנה שני נציגים שהם יהיו אלה שילוו את כניסתו של צבי לתפקיד ויעזרו בקליטתו.  מי שיהיה לו מה להעיר, לבקש ולהציע, טוב יעשה אם יתאם דברים איתם, כדי להימנע מהפעלת לחצים מרובים מדי על צבי, שעדיין אינו מכיר ויודע את נפלאות הוד והדר…

כולנו מאחלים לצבי (ולנו) דרך צלחה והרבה הצלחה!

נחום קמינקא

יו”ר הקהילה

דברי הרב צבי גרץ על פרשת שמות 

נייר חזון שהרב צבי גרץ הציג בתהליך המיון.