נובמבר 2017

לקראת סיום השנה התקציבית וכניסתנו לשנה תקציבית חדשה, נראה לנו נכון לעדכן את כלל החברים באשר לשלשה נושאים שעסקנו בהם בעת האחרונה:

  1. הקשר עם “משפחות בר/בת מצווה”:

בנוסף לקיום החוג המסודר שבו התחילו ללמד חברות מהקהילה, קיבלה על עצמה שרה פרידמן-חג’בי לרכז את עניין הקשר עם המשפחות.  שרה תארגן ותחבר בין משפחות חברות לבין משפחות בר המצווה במטרה ליצור חיבורים חברתיים ולקרב בכך את המשפחות הללו אלינו.  שרה צפויה לפנות אליכם ליצור קשר ולקרב משפחות שאינן כיום חברות ממש בהוד והדר.

  1. התקנת מערכת לקליטת אנרגיה מן השמש:

אנו מתכוונים להציב על גג בית הכנסת תאים פוטו-וולטאיים ליצירת חשמל, מה שיוכל לחסוך לקהילתנו נתח רציני מחשבון החשמל שלנו ובמקביל יהיה ביטוי ברור לצביון של הקהילה שלנו כקהילה “ירוקה”.  מדובר בפרויקט שנבצע אותו בתאום עם עירית כפר סבא (באמצעות החברה הכלכלית שלה) והערכתנו היא שיש לגייס כ 100 אלף דולר לפרויקט הזה!  בכוונתנו לנסות לגייס את המימון לפרויקט הזה מתורמים בחו”ל בעיקר ונשמח לכל עזרה או קישור בעניין זה!

  1. בחירת בעל תפקיד למשבצת החינוכית רוחנית בקהילה:

בתהליך ארוך, מלא מהמורות, ועדת האיתור שהקמנו, בראשות אלן שור ובהשתתפות חיים בר, טל חג’בי,  אורלי מוס, בן נוביס וחיים רובינשטיין, קיבלה פניות והפניות של שמונה מועמדים ומועמדות, מתוכם ראיינה פיזית ארבעה, והביאה לביקור והיכרות בקהילה שלשה. לאחר מכן, שתים הוזמנו להגיש נייר חזון ולערב של שאלות ותשובות. לבסוף אחרי לבטים וקבלת משוב מחברי קהילה שונים, הועדה המליצה פה אחד על מעומד אחד והמלצה זו נתקבלה ברוב קולות של חברי וועד הקהילה. החלנו במו”מ עם המעומד, תוך התחשבות מירבית ברגישות המעבר.

עכשיו על כולנו להירתם גם למאמץ התקציבי הכרוך בהעסקת אדם בכיר נוסף בשכר ע”י הקהילה.  אנא תרמו בעין יפה כדי שנוכל לשדרג, כפי שאנחנו מקווים, את רמת השירות שהקהילה נותנת לחבריה ולסביבתה!!

  1. מסיבת חנוכה:

ולבסוף – ביום חמישי, 14/12 נשמח לקיים הדלקת נר שני של חנוכה בקהילה.  כל אחד יביא אתו חנוכיות רבות ככל שירצה ונדליק יחד אור חגיגי וגדול בקהילה!! 

שיהיה לכולנו חג אורים שמח!!

נחום קמינקא, בשם הועד.