שנת 2018 נסתיימה ואני רוצה לשתף אתכם בתכנים העיקריים שנדונו בעת סיכום שנת 2018 והכנת תכניות 2019:

  • האתגר הגדול שעמד בפנינו השנה היה התהליכים שעברנו עם השתלבותו של הרב צבי גרץ בפעילות אצלנו. אציין במיוחד את השיעור שהוא העביר בנודא “לאן הולכת ההלכה? אתגרי ההלכה היהודית במאה ה-21” והפעילות הנוספת למשפחות צעירות. כמו כן, היה מיסוד הפעילויות של קבוצת “כנפי רוח” (התפילות המוסיקליות שמרכזת הרבה יהודית אדלמן-גרין) והודות למימון חיצוני, העלאת רמת המרצים החוצוניים שהובאו לקהילה. אלה היו שינויים מהותיים ונראה לי שכולנו הרגשנו בהם.
  • הרבה פעילויות חדשות ומתחדשות התרחשו ואנחנו מצפים להמשך ההתפתחות גם בשנה הבאה.  לצורך כך הועד אישר זה עתה תקציב מוגדר שכולל העסקת רב ותקציבי פעולה למימוש תכניות שהכינו צביקה וחיים,  תקציב להמשך הפעילות של “כנפי רוח” ותקציב מכובד להבאת מרצים איכותיים במסגרת חינוך מבוגרים שמרכזת אלן שור.
  • אתגר שני שעדיין לא בא על פתרונו השלם הוא נושא הטיפול בבני/בנות המצווה ומשפחותיהם.  קלטנו את מאוריסיו כרכז אדמיניסטרטיבי לנושא ואנו מקווים שנצליח לשדרג ולמנף את הנושא החשוב הזה בצורה משמעותית.

היו לנו שני אירועים משמעותיים בחודשים האחרונים שנדונו כמובן במסגרת הועד:

  • חגיגת ה-40 שלנו, שבהכנתה, כולל ספר הברכות שהוכן, עסקו חברים לא מעטים בהנהגתן של לזלי רטנר ודינה מטמון.  מבחינה כספית הצלחנו לגייס מעל 100 אלף ₪ (“נטו” – לאחר כיסוי ההוצאות), וכמובן נהנינו מערב נוסטלגי, נעים וחברתי תוך שאנחנו מוקירים את חברינו – נומה פלום ודויד מרקוס, סטפני רייקר וג’וש סיגל.
  • קודם לכן העמדנו כקהילה את ערב ההיכרות עם המתמודדים לראשות עיריית כפר סבא, אירוע שאנחנו מקיימים אותו כבר כמסורת, בכל מערכת בחירות עירונית.  האירוע היה מאד מוצלח ונתן לנו חשיפה מכובדת להרבה קהל שאינו קשור אלינו, בנוסף לחשיפה לנבחרי הציבור.

יש לנו כרגע אתגר לא פשוט של החלפת המזכירות.  אנחנו עושים מאמץ לגשר על התקופה עד שנאייש את התפקיד באמצעות מתנדבים אך ברור לכולנו שצפויות תקלות שונות.  עם זאת, אין לי ספק שאחרי שנעבור את התקופה הקרובה, צפויה לנו שנה של מרתקת של פעילות וצמיחה!

נחום קמינקא
בשם הועד